Програма партії

ПРОГРАМА Політичної партії «РЕСПУБЛІКАНСЬКА ПАРТІЯ «СЛАВУТИЧ»

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Установчим З’їздом Політичної партії

«Республіканська партія «Славутич»

Протокол № 2 від 07.11.2013 року

 

ПРОГРАМА

Політичної партії

«РЕСПУБЛІКАНСЬКА ПАРТІЯ «СЛАВУТИЧ» 

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Політична партія «Республіканська партія «Славутич» (надалі –Партія) – політична партія, головною метою якої є сприяння зміцненню України як незалежної демократичної, суверенної, правової держави; участь у побудові в Україні вільного, демократичного, справедливого суспільства, формуванні можливості вираження політичної волі громадянами України для здійснення і захисту своїх прав і свобод; задоволення їхніх політичних, економічних, соціальних та культурних інтересів, забезпечення суспільної справедливості та ефективного захисту громадян, а також участь у виборах та інших політичних заходах.

 

Головними завданнями Партії є:

 

  • сприяння забезпеченню високих суспільних, соціальних та економічних стандартів життя громадян України;
  • забезпечення зростання доходів громадян України та зростання валового національного продукту;
  • забезпечення соціальної справедливості, сприйняття людської особистості як вищої соціальної цінності;
  • участь Партії у формуванні органів державної влади, місцевого самоврядування та представництво в їх складі для реалізації Програми Партії;
  • удосконалення політичної системи України, реалізація принципів прямої відповідальності влади перед громадянами, розбудова громадянського суспільства, розвиток демократії;
  • децентралізація державної влади, розвиток місцевого самоврядування, самоорганізації і самовідповідальності населення;
  • консолідація суспільства на засадах загальнолюдських цінностей, відстоювання пріоритетності прав і свобод людини;
  • створення ефективної, соціально-орієнтованої, конкурентоспроможної економіки України;
  • наближення рівня та якості життя громадян України до європейських стандартів;
  • забезпечення доступності та якості освіти, стимулювання інтелектуального та інноваційного розвитку України;
  • створення ефективної системи соціального захисту, охорони здоров’я, сучасної страхової медицини;
  • європейська інтеграція, партнерські і дружні стосунки з країнами СНД;
  • сприяння утвердженню України як демократичної і правової держави;
  • здійснення діяльності, спрямованої на досягнення громадської та міжнаціональної злагоди в Україні;
  • участь у створенні належних умов життєдіяльності вітчизняного виробництва;
  • сприяння утвердженню суверенної української державності, народовладдя і соціальної справедливості;
  • налагодження тісного співробітництва з вітчизняними та європейськими партіями, програми яких близькі до Програми Партії;
  • сприяння формуванню у населення України громадянської свідомості, заснованої на національних інтересах держави та загальнолюдських цінностях;
  • забезпечення високого рівня добробуту громадян України;
  • утворення відповідальної, моральної та чесної влади. Середній клас у країні завжди є опорою суспільного ладу: це — осередок народної сили та позиції. Малий і середній бізнес, який спирається на соціальну більшість – це прояв творчої активності народу України. Саме величний інтерес останнього є вирішальним для нашої Партії.

 

Політична партія «Республіканська партія «Славутич» – це партія активних прагматичних громадян, готових запропонувати конструктивну програму розвитку України як незалежної держави та втілити її в коротші терміни.

Вигадувати ідеальних лідерів та вибудовувати ідеальні програми під ідеальних людей — неефективно. Ми усвідомлюємо, що суспільство не досконале, а ми лише його частина, тому треба діяти в умовах поточного реального стану. Еволюція – ось наша пропозиція успіху.

Ми маємо своє бачення розвитку країни. Ми усвідомлюємо, що допоки на політичній верхівці перебувають сили, що вже протягом тривалого часу намагаються керувати країною, зважаючи, у першу чергу, на власні інтереси, то ситуація в країні не зміниться. Наше суспільство буде паралізоване постійною політичною кризою, яка переростатиме в інші кризи, оскільки сучасна політична еліта визначила владу як саму ціль, а не інструмент для реалізації волевиявлення народу України. Зокрема, дається взнаки відсутність для більшості громадян України ідеологічної парадигми держави .

 

Цілі партії:

 

  • зміцнення України як незалежної демократичної правової держави, досягнення громадської та міжнаціональної злагоди, побудова справедливого громадянського суспільства шляхом участі у виробленні державної політики, участь у формуванні органів державної влади та місцевого самоврядування через своїх представників на підставі волевиявлення виборців, підвищення добробуту людей;
  • створення сприятливих умов для реалізації громадянина як особистості та можливостей для достойного заробітку;
  • захист інтересів малого та середнього бізнесу на всіх рівнях державної влади, оскільки сьогоденна влада узурпована великим бізнесом, який не дає змоги розвиватися підприємствам нижчого рівня;
  • справедливість та прозорість у формуванні органів державної влади;
  • багатоукладна, ефективна соціалізована економіка;
  • правова держава;
  • національне, духовне, культурне відродження української нації, всіх народів, що проживають на теренах України;
  • соціальна справедливість у суспільстві;
  • боєздатна армія;
  • здорове майбутнє населення України.

 

Партія за стабільність політичного життя України. Громадянам України потрібне прогнозоване майбутнє не лише для них, а й для їхніх дітей та онуків. Саме тому суспільство має йти шляхом еволюції, зберігаючи надбання попередніх поколінь і збагачуючись плодами праці своїх громадян.

Cучасна політична еліта вичерпала свій ресурс у державі, тому Партія вбачає своїм обов’язком взяти активну участь у формуванні та оновленні політичного істеблішменту, формуванні балансу між основними гілками влади. Саме чітке розподілення повноважень дасть змогу уникнути безлічі конфліктів між гілками влади, що спостерігаються на сучасному етапі, та чітко встановити відповідальність кожного державного службовця за невиконання своїх обов’язків та за вчинення злочинних дій щодо українського народу.

Україна повинна бути парламентсько-президентською державою, тому що саме така система забезпечить подальший демократичний розвиток і процвітання нашої країни.

Вважаємо, що депутатів Верховної Ради України потрібно позбавити депутатської недоторканності, оскільки народні обранці мають бути відкритими перед своїм народом та розуміти всю відповідальність за невиконання делегованих їм громадянами України прав.

Населення України скорочується, а кількість чиновників зростає, що є ознакою неефективного управління в державі. Чиновники виконавчої гілки влади також повинні нести відповідальність за свої дії, що має бути чітко прописано в законодавстві. Тільки після усвідомлення того, що в державі існує чіткий механізм покарання за злочини проти держави та українського народу, чиновники будуть відповідально ставитися до виконання своїх повноважень.

Сучасний парламент монополізували політичні сили, які не бажають мати сильних працездатних суперників, тому постійно здійснюються спроби підняти прохідний бар’єр для політичних партій-учасників у виборах до Верховної Ради України, що мають окреме бачення ситуації в країні та свіжі ідеї для подолання кризових ситуацій. Вважаємо за неможливе такий акт, оскільки він сприятиме подальшій монополізації політичної влади в країні. Це унеможливить прихід у законодавчі та виконавчі органи людей з новими поглядами й ідеями.

Ми не маємо права дозволити тим політикам і посадовцям, що приходять до влади заради особистого збагачення та власної кар’єри, руйнувати наш спільний дім, який громадяни України зводили тяжкою працею. Правопорядок у країні безпосередньо залежить від життєздатності судової гілки влади та правочинної діяльності правоохоронних органів. На жаль, ні та, ні інша вертикаль на сьогодні не виконують якісно своєї роботи, а тому не можуть захистити громадян України від злочинців та злочинних дій третіх осіб. У Верховній Раді України ми будемо ініціювати проведення судової реформи, яка б поєднувалася з реформою правоохоронних органів. Наша Партія пропонує шляхом підсилення громадського контролю підвищити коефіцент ефективності слуг народу, посилити громадський контроль за судовою владою та правоохоронними органами. У тому випадку, коли державний посадовець із судової системи чи виконавчої гілки влади не виконуватиме своїх обов’язків, його зможе звільнити трудовий колектив за ініціативою громадськості. Також вважаємо, що необхідно шляхом підсилення контролю та скорочення апарату в комлексі переглянути всі категорії держслужбовців, задіяних в системі органів державної влади.

Україні не потрібне розпорошення сил, регіональна, національна та релігійна роздрібненість. Громадяни єдиної країни мають бути єдиними. Знання та глибокй аналіз є основним підґрунтям виникнення довіри і, як наслідок, розвитку постіндустріального інформаційного суспільства. Це довіра між громадянами, їх довіра до економічних, соціальних і політичних інститутів, власної держави та її структур.

Консолідація заради кращого майбутнього – цього прагне партія. Не політичні війни, а конструктивний діалог між гілками влади, між партіями, найманими працівниками й роботодавцями, між державними інститутами й громадянами має стати запорукою народження суспільства, де пануватимуть законність і порядок, утверджуватимуться демократичні ідеали, де одною з головних соціальних цінностей буде справедливість.

Партія робитиме все можливе, щоб через своїх представників в органах державної влади і місцевого самоврядування проводити визначену нею політику.

Партія виступає проти поділу суспільства на багатих і бідних. Ми за рівність у заможності, а не в бідності. Ми ініціюємо створення в державі економічних умов, які б сприяли економічно-обґрунтованому збільшенню заробітної плати працівникам різних галузей.

Міцна сім’я – запорука сильної держави. Молода сім’я повинна мати стабільну високу заробітну плату для забезпечення та реалізації соціально-економічних поточних потреб. Потрібно вдосконалити механізми допомоги для багатодітних і неповних сімей, які мають неповнолітніх дітей.

Необхідно доопрацювати програми з забезпечення державним соціальним житлом громадян, які цього потребують, на погоджений період; покращити умови праці для найманих працівників на українських підприємствах державного і приватного сектору; створити достатню кількість робочих місць, що сприятиме поверненню українських громадян на Батьківщину.

Партія виступає за недопущення глобальної поляризації соціальних груп, до чого спостерігається тенденція в Україні, адже це призвело до соціальної кризи. Тому нині основним напрямом в соціальній політиці повинно бути зменшення фінансового і матеріального розриву між найбіднішими та найбагатшими. Саме це на_сьогодні є найактуальнішим, а тому й потребує значної роботи. Мізерні державні дотації в поєднанні з неефективною системою реалізації цих програм лише поглиблюють кризу. Тільки завдяки ґрунтовній роботі нових політиків, яка б виробила механізми надання змоги громадянам працездатного віку влаштуватися працювати, а людям пенсійного віку не регіонально, а по всій території України – виплачувати гідну,_справедливу пенсію.

Також потрібно вдосконалити механізм з надання адресної допомоги, яка має складатися з фінансової та нефінансової (матеріальної) частини, самотнім літнім людям, інвалідам, багатодітним сім’ям, які справді в умовах сучасного життя не мають засобів для існування.

Молодим – перспектива мати хорошу роботу і можливість самореалізуватися, старшим – забезпечений і зароблений безтурботний відпочинок – ось головний пріоритет нашої Партії в соціальній політиці.

Партія виступає за створення програм, які б сприяли покращенню умов життя населення країни, що в свою чергу, дасть можливість збільшити середню тривалість життя українців.

Партія – за недоторканість життя, захист гідності й власності громадян, за підтримку малозабезпечених, за надання загальнодоступної якісної освіти й медичної допомоги.

В Україні відбуваються суперечливі політичні, соціальні та економічні процеси. В суспільстві представлено численні партії та угруповання, які відбивають різноманітні, іноді протилежні, політичні, ідеологічні та соціально-економічні інтереси. Бачення суспільного прогресу у різних партій, громадських та кланових угруповань, інших політичних сил суттєво відрізняється.Партія всю свою діяльність спрямовує не на досягнення перемоги чергової команди олігархів, а на забезпечення побудови соціально справедливого суспільства шляхом відсторонення від важелів державного управління представників буржуазії та олігархічних кланів, яких цікавить лише власне збагачення.

Враховуючи сучасні реалії, Політична партія «Республіканська партія «Славутич» виступає як партія, яка відображає інтереси усіх верств населення, які поступово формують в Україні середній клас.

Збудувати економічно сильну, демократичну, територіально неподільну Україну із сильною дієздатною владою, прискорити побудову громадянського суспільства, захистити людину праці, забезпечити її особисті права і свободи, створити унікальну, заможну, авторитетну та впливову державу, що базуватиметься на заможності та поважності кожного громадянина – цього прагне Політична партія «Республіканська партія «Славутич».

Ми обираємо курс, який відображає бажання громадян України жити в мирі й злагоді, трудитися на своїй вільній землі і отримувати за свою працю гідну винагороду. Тільки людський фактор є визначальною цінністю громадянського суспільства.

Партія всіляко сприятиме розвитку тих інститутів, які забезпечують ринкові перетворення і формують на основі приватної економіки стійкі соціальні гарантії.

Через своїх представників в органах державної влади й місцевого самоврядування Партія працюватиме над удосконаленням законодавчої бази, створенням незалежної судової влади, виведенням економіки з тіні, підвищенням ефективності управління державною власністю, оновленням податкової політики.

Партія виступає за скасування податку на додану вартість та введення податку з обороту. Це дозволить суттєво збільшити приріст внутрішнього валового продукту, спростити податкову систему й зменшити кількість працюючих у цій сфері.

Партія категорично проти приватизації підприємств, які працюють успішно. Мета приватизаційних процесів – немеханічне передання прибуткових державних підприємств в руки власників-олігархів. Приватизуватися мають ті об’єкти, які потребують економічної реанімації за рахунок приватних інвестицій.

Партія виступає за встановлення чіткого контролю за приватизацією з метою запобігання штучного банкрутства підприємств, а також інших порушень і зловживань у цій сфері.

Партія проти повної або часткової приватизації стратегічно важливих галузей економіки: залізничного транспорту, космічного й авіабудування, електроенергетики, системи водопостачання, військової промисловості, телефонного зв’язку, державного резерву. У цих галузях необхідно навести зразковий порядок, встановити жорстку відповідальність керівників за результати роботи.

У галузі сільського господарства партія виступає за рівні умови розвитку усіх форм власності – державної, колективної й приватної. Сільгосппідприємства всіх цих форм власності мають рівні права й умови для розвитку. Сільське господарство на сьогодні є найдепресивнішою сферою, яка потребує оновлення, у першу чергу, матеріального. Тяжко працюючи на землі, селяни не мають змоги за адекватними цінами продавати свою продукцію, а змушені за безцінь віддавати її посередникам. Тому необхідно створити чіткі й прозорі державні програми з підтримки аграрної промисловості, яка на сьогодні потребує значних інвестицій. Розвиток  фермерських господарств, технічне оснащення, можливість за вигідною ціною продавати свою продукцію – це кроки, які допоможуть вивести аграрний сектор з глибокої кризи._Земля може перебувати як у державній, так і в приватній власності, але за обов’язкової умови – власниками землі мають право бути лише громадяни України.

Мета партії – зробити село заможним, ввести Україну до складу світових лідерів із виробництва сільськогосподарської продукції.

Партія у всіх сферах виробництва працюватиме над створенням умов економіки розвитку. Одна з її складових – захист інвесторів від адміністративного свавілля. Посадові особи, винні в адміністративному втручанні й спробах силового перерозподілу власності, притягатимуться до відповідальності, в тому числі кримінальної.

Партія серед своїх програмних цілей ставить перемогу в українському суспільстві ідей республіканської  соціальної спрямованості. Політичні та економічні свободи мають поєднуватися із гарантованим соціальним захистом.

Зважаючи на те, що в нашій країні існує ряд проблем, які значно погіршують економічний розвиток держави, а саме: постійне втручання державних органів у сферу приватного бізнесу; слабке законодавче врегулювання проблем на предмет імпорту-експорту товарів і послуг; не створені умови для конкурентоздатності малого й середнього бізнесу, що впливає на зменшення робочих місць, оскільки держава й надалі залишається головним роботодавцем; слабкий розвиток наукової сфери, що сприяє значному відставанню у сфері технічних інновацій. Вважаємо, що на державному рівні має бути розроблена програма, яка б стимулювала підприємців до науково-дослідницької діяльності, тобто робити нові винаходи й перспективні знаряддя, що сприяло би покращенню якості товарів та послуг вітчизняного виробника.

Вважаємо, що в країні має бути раціональне розподілення коштів з державного резерву, оскільки часті соціальні видатки породжують інфляційні процеси.

Потрібно створювати сприятливі умови для іноземних інвесторів. Попри це, необхідно регулювати на законодавчому рівні умови для підвищення якості і, як наслідок, конкурентоздатності вітчизняних товарів і послуг та створювати сприятливі експортні умови для українського виробника.

Держава повинна розробити механізми захисту внутрішнього ринку від напливу дешевого неякісного товару, оскільки саме цей фактор призводить до банкрутства вітчизняних підприємств.

Робимо акцент саме на розвиткові малого й середнього бізнесу, тому що вдосконалення цієї галузі, як показує світова практика, зробить економіку міцною. Тому тиск державних органів на розвиток малого та середнього бізнесу має бути мінімальним за рахунок спрощення процедури оформлення бізнесу, зменшення податкового тиску, зменшення кількості перевіряючих інстанцій.

Партія виступає за зменшення податків для малого та середнього бізнесу, оскільки саме ця ланка створює нові робочі місця й сприяє зміцненню економіки держави, а отже й її безпеці.

Великою проблемою для українського суспільства є тіньова сфера бізнесу, тому вбачаємо необхідність у розробці механізмів подолання тіньової економіки та виведення бізнесу з тіні.

Партія домагатиметься ухвалення Верховною Радою законів, які чітко регламентуватимуть умови праці та її оплати, визначатимуть порядок відрахувань до пенсійного та соціальних фондів.

Партія послідовно відстоюватиме принцип різноманітності форм власності, гармонійного сполучення державного регулювання і ринкового саморегулювання, господарського, ощадливого ставлення до ресурсів. Буде покладено край практиці вивезення за кордон капіталів, нажитих нечесним шляхом. Це – складові соціально-орієнтованої економіки, яка забезпечить піднесення України і підвищення рівня життя її громадян до європейських стандартів.

Держава не повинна відбирати в малого бізнесу чесно зароблені гроші. Тому ми пропонуємо значно спростити механізми податкової звітності та сплати податків. Окрім того, на державному рівні має бути розроблена програма податкових пільг для підприємців, які тільки розпочинають свою діяльність, зі встановленням контролю за цільовим використанням такої допомоги та передбаченням кримінальної відповідальності за можливі фінансові афери, оскільки часто такі програми є стимулом для нечесних громадян до маніпулювання державними коштами.

Податкова політика має регулюватися Податковим Кодексом, який забезпечить прозорість та зрозумілість податкової системи.

Партія сприятиме створенню дієвих програм боротьби з корупцією, іншими видами злочинності та програм з профілактики правопорушень.

Суспільство має послідовно викорінювати причини зростання злочинності. Особи, які скоїли злочини, повинні нести за це заслужене покарання.

Громадяни України, незалежно від їхнього соціального статусу, мають бути захищені від переслідувань за політичними мотивами, від свавілля представників влади і силових органів, від безпідставного порушення карних справ і утримання невинних людей у в’язницях.

У разі приходу Партії до влади буде відновлено довіру до правоохоронних органів за рахунок їх зміцнення моральними та високопрофесійними кадрами. Партія зосереджуватиме свої зусилля на вихованні й доборі таких кадрів для Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Генеральної прокуратури, їхніх структур та підрозділів, які діятимуть виключно за Законом. Представники правоохоронних органів, що неналежним чином виконують свої обов’язки, звільнятимуться на підставі службової невідповідності.

Тільки боєздатна армія гарантуватиме безпечне майбутнє України. Розвиток Збройних сил України має займати чільне місце в політиці національної безпеки держави. Українська армія повинна бути сильною, конкурентоздатною та самодостатньою й дбати про нарощення потужності та підвищення оборонної здатності.

Українська армія має ряд проблем. Зокрема: непрестижність галузі, високі показники злочинних дій військових, проблеми з будівництвом житла для військовослужбовців, застаріле технічне обладнання, відсутність механізму надання військовослужбовцям гідного забезпечення на пенсії. Армія має бути професійною, мати сучасне військове обладнання і чітко сформовані соціальні програми, адже тільки тоді українські солдати будуть перейматися проблемами захисту та збереження миру на українській землі, надійно охороняти державні кордони та перейматися винятково питаннями безпеки нашої країни. Мобільність та швидке реагування на зовнішні погрози має стати невід’ємним кредом українських військових._Партія, відкидаючи насильство й агресію стосовно інших країн і виходячи із принципу оборонної достатності, виступає за інтенсивний розвиток і зміцнення системи національної оборони._Партія – за пріоритетний розвиток національного оборонно-промислового комплексу із застосуванням останніх досягнень науки й новітніх технологій. Збройні сили України мають забезпечуватися сучасними зразками озброєнь і військової техніки здебільшого вітчизняного виробництва, при цьому амуніцією й продовольством виключно вітчизняних виробників, що водночас стимулюватиме розвиток національної економіки.

З метою збереження державного суверенітету Партія буде пропонувати заборону громадських організацій, релігійних громад і політичних партій, діяльність яких спрямована на руйнацію національної, духовної й територіальної єдності України.

Партія – за високий освітній рівень громадян України, розвиток науки і новітніх технологій. Одним з найпріорітетніших напрямів є освіта. Генеральна стратегічна лінія Партії в галузі полягає в окресленні державної позиції від дошкільного навчального закладу до Академії Наук України з наступною реалізацією в народному господарстві. Попри значне безробіття, у країні катастрофічно не вистачає висококваліфікованих працівників в освітній сфері, оскільки низька заробітна плата та непопулярний соціальний пакет не приваблюють громадян до роботи саме в цій галузі. Відчувається дефіцит досвідченого викладацького складу, особливо це стосується сільських районів. Тому систему освіти потрібно синхронізувати та адаптувати відповідно до вимог сучасного ринку та потреб народного господарства держави. Значного оновлення також потребує матеріальна база навчальних закладів різного рівня.

Сфера освіти має бути реформована з залученням не тільки державних, але й приватних інвестицій. Ми ініціюємо створення програм, які б дозволили інвестувати кошти в інтелектуальний і духовний розвиток громадян.

Постійні різновекторні, часто незрозумілі для людей реформування системи освіти останнім часом звели нанівець довіру людей до цієї галузі. Ні для кого вже не є секретом, що вища освіта давно платна. Але, на жаль, в країні є ще багато громадян, які не можуть платити за вступ до вузу і за навчання. Ми вимагатимемо прийняти закон про освітню галузь, який би надав можливість соціально незахищеним громадянам здобувати державну освіту безкоштовно. Партія за допомогою працівників освітньої галузі підсилить пропаганду здорового способу життя та організації дозвілля для дітей та юнацтва, оскільки нерозвиненість цієї сфери сприяє розвитку злочинності та заохочення молодого покоління до видів діяльності, які не просто погіршують здоров’я, а сприяють деградації нації (алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, гра в азартні ігри тощо).

Партія виступає за розвиток національної науки, надання необхідних умов для ефективної роботи науково-дослідних установ, підтримки талановитих науковців-теоретиків і економістів-практиків. При цьому Партія виходить із принципу: у сучасному світі конкурентоспроможними є ті держави, які йдуть шляхом інноваційного розвитку, створення високих технологій.

Партія — за здорове майбутнє України. Проблемою для нашого народу, особливо після аварії на ЧАЕС, стало слабке здоров’я та нетривале життя українців. Погіршення стану здоров’я населення, високі показники смертності осіб працездатного віку, яскраво виражена нерівність у доступності медичної допомоги негативно впливають на економічний розвиток держави. За значного збільшення обсягів фінансування якість медицини залишає бажати кращого, оскільки немає чіткої схеми розподілення коштів та органу, який би контролював використання цільових коштів. Тому прописана в законах безкоштовна медицина в Україні є платною, а підвищення рівня здоров’я і, як наслідок, тривалості життя населення вже довгі роки залишається лише на папері. Уже на реальних прикладах з життя бачимо, що жодна з готових моделей, яка запозичується в інших країн, на території України не діє. Тому  медичну галузь треба вдосконалювати шляхом адаптації до потреб українського соціуму та у відповідності до ринкової моделі економіки. Проблеми медичної галузі можуть і будуть розв’язані, у першу чергу, зміною моделі фінансування. Вважаємо, що впровадження загальнодержавного медичного страхування значно поліпшить ситуацію в медичній галузі.

Партія – за дружбу й співробітництво з державами-сусідами. У міжнародних стосунках Партія є прихильником політики беззаперечної позиції дотримання національних інтересів, що сповідує дружні відносини з усіма сусідами України.

 

Шляхи досягнення основних завдань та цілей Партії

 

І. Охорона здоров’я, дитинства і материнства.

 

  1. Запровадження в дитячих навчальних закладах та шкільних учбових закладах виключно органічного харчування вітчизняного виробництва.
  2. Лікування дітей і людей похилого віку зробити безкоштовним за рахунок державного фонду.
  3. Підсилення державних програм, спрямованих на популяризацію здорового способу життя.

 

II. Культура, духовність.

 

  1. Сприяти масовому поверненню в Україну українців. Забезпечити пільгові умови повернення на Батьківщину українців та їхніх нащадків, народжених за кордоном.
  2. Скасувати оподаткування на україномовне книговидання, зовнішню рекламу, аудіо- та відео- продукцію, програмне забезпечення.
  3. Політичні партії, громадські, релігійні організації, діяльність яких спрямована на руйнацію національної територіальної єдності України, розпалювання міжнаціональної ворожнечі заборонити.
  4. Збільшити державне фінансування на поповнення бібліотечних фондів та відродити престиж бібліотек.

 

III. Наука, освіта, сім’я та молодь.

 

  1. Підняти престиж професій вчителя і лікаря, надавши їм статус держслужбовців з відповідним підвищенням заробітних плат та соціальних гарантій.
  2. Забезпечити випускникам середніх спеціальних та вищих навчальних закладів перше робоче місце.
  3. Відновити програми співпраці промисловості та освіти по відновленню державного замовлення по галузям на профільних фахівців.

 

IV. Влада і народ.

 

  1. Для запобігання проявам корупції зобов’язати оприлюднювати в податкових деклараціях дані видатків членів родин державних службовців та посадовців.
  2. Законним шляхом внести зміни до існуючого законодавства та Конституції України, щоб обирати Президентом та депутатом Верховної Ради України можна було лише громадянина України, що народився на території сучасної України і проживає останні 20 років в Україні.
  3. Обмежити перебування на державній службі або на виборчих посадах осіб, які досягли пенсійного віку.
  4. Підсилити санкції для державних службовців та посадовців за заподіяну шкоду громадянам або місцевій громаді від імені держави.
  5. Надати місцевій громаді можливість скасовувати неправомірні рішення органів місцевого самоврядування.
  6. Запровадити мажоритарну систему виборів для депутатів сільських, селищних та міських рад, пропорційно-мажоритарну – для обласних рад. Щоб обирати депутатом місцевої ради можна було громадянина України, який народився в Україні, є дієздатним, не судимим і проживає на території громади не менше ніж 5 років для районних рад, 10 років для міських рад,15 років для обласних рад.
  7. Діючим членам Партії дозволити балотуватись виключно по партійним спискам.

 

V. Правова політика.

 

  1. Запровадити обрання місцевих суддів громадою строком на 5 років.
  2. Підвищити віковий ценз судді до 30 років.
  3. Дозволити усім психічно здоровим та несудимим громадянам України вільно набувати і володіти вогнепальною і холодною зброєю.
  4. Підсилити норму закону карною відповідальністтю за приховування подвійного громадянства для державних службовців.
  5. Підсилити санкції відповідальності за незаконне надання та отримання громадянства України.
  6. Для запобігання корупції заборонити в межах адміністративно-територіальної одиниці родичам державних службовців або афільованим структурам брати участь в реалізацїї державних програм або програм місцевого самоврядування.

 

VІ. Базові галузі економіки, соціальна політика і праця.

 

  1. Відродити шану роботодавцю. За рахунок державних дотацій стимулювати створення нових робочих місць.
  2. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування.
  3. Скасувати податок на додану вартість.
  4. Ввести кримінальну відповідальність за антисоціальну монетарну та іншу політику НБУ, яка призводить до зубожіння широких верств населення.
  5. Перевести заборгованість за кредитами, виданими фізичним особам в іноземній валюті, у національну валюту за курсом, який був на момент видачі кредиту. Компенсувати різницю коштом валових витрат банків та валютних резервів Національного банку України.
  6. Заборонити органам місцевого самоврядування отримувати кредити без узгодження з громадськістю.
  7. Стимулювати розвиток внутрішнього ринку у всіх галузях народного господарства в комплексі з підвищенням мита на імпорт.
  8. Спрямовувати державну підтримку на високотехнологічні, наукоємні, інноваційні, імпортозамінні та вертикально інтегровані галузі.
  9. Утворити в депресійних регіонах України пільгове оподаткування.

 

VII. Агропромисловий комплекс та землекористування.

 

  1. Заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення.
  2. Затвердити державну програму для стимуляції проживання в сільській місцевості.
  3. Вдосконалити Земельний кодекс. Провести фактично повну інвентаризацію всієї землі України. Наповнити Єдиний державний реєстр прав на землю і забезпечити його відповідність та доступ з боку місцевих громад. 

 

VIII. Комунальна власність, житлово-комунальне господарство.

 

  1. Вдосконалити житлово-комунальне господарство. Забезпечити обслуговування та експлуатацію багатоквартирних будинків на конкурентних засадах.
  2. Законодавчо забезпечити рівну конкуренцію при наданні територіальним громадам послуг електро-, газо-, тепло- і водопосточання та водовідведення.

 

 

IX. Екологія і енергетика.

 

  1. Вдосконалити природоохоронну політику як гіперприбуткову інвестицію в державі та передусім охорону здоров’я нинішнього і майбутнього поколінь.
  2. Створити власний замкнений ядерний цикл для отримання додаткових недорогих джерел енергії та науково-технічного розвитку. Побудувати державну інфраструктуру, необхідну для зберігання та утилізації відпрацьованого ядерного палива.
  3. Інтенсивно розвивати напрями отримання альтернативних джерел енергії.

 

X. Зовнішня політика і оборона.

 

  1. Відновити престиж служби у Збройних силах України. Розробити програму стимулювання та пільг військовослужбовцям строкової служби (курси з отримання військового фаху та цивільних спеціальностей, пільговий вступ до вищих учбових закладів).
  2. Для консолідації української нації, послідовного відстоювання національних інтересів України відновити у вищих учбових закладах військові кафедри та військову підготовку у загальноосвітній школі.
  3. Привести у відповідність до Конституції України неможливість розміщення іноземних військ на території України.
  4. Партія проти федералізації України.